“Türkçe için tıklayınız”

 

Eurocross Turkey; voor zorg in Turkije

Reist u regelmatig naar Turkije? Bijvoorbeeld om familie te bezoeken of omdat u daar een huis heeft? Als u tijdens uw verblijf ziek wordt, kunt u rekenen op hulp van Eurocross Turkey. U vindt alle antwoorden op vragen hieronder.

 

Wat kan Eurocross Turkey voor mij betekenen?
Wanneer u in Turkije medische hulp nodig heeft, wilt u snel weten hoe en waar u hulp kunt verkrijgen. Eurocross Turkey is gevestigd in Istanbul en heeft een uitgebreid netwerk van ziekenhuizen en klinieken over heel Turkije. Hun experts kunnen u adviseren over de kwaliteit en expertise van deze medische instellingen. En of u voldoende verzekerd bent voor medische kosten in het buitenland.

 

Hoe kan Eurocross Turkey mij helpen?
De zorgadviseurs bieden u advies en ondersteuning bij al uw medische vragen. Ze zijn betrouwbaar, professioneel en staan u te woord in het Turks of Nederlands. Of het om contact met de behandelende arts gaat of een betaling aan het ziekenhuis, zij staan voor u klaar. Met een medische team van verpleegkundigen en artsen bent u bij Eurocross Turkey verzekerd van professionele hulpverlening. De zorgadviseurs zijn 24/7 bereikbaar. Zij bieden een luisterend oor en organiseren voor u de best mogelijk hulp in Turkije.

 

Wat is het verschil tussen spoedeisende en niet- spoedeisende zorg?
Spoedeisende zorg is medische zorg die direct noodzakelijk is en die u niet van tevoren weet. De behandeling van uw klachten kan niet wachten tot u terug bent in Nederland. Bijvoorbeeld door een ongeval of wanneer u bij een plotselinge ziekte onmiddellijk medische zorg nodig heeft.

Niet-spoedeisende zorg is zorg die u vooraf kunt plannenof wanneer u onverwachts te maken krijgt met klachten. Het zijn klachten die om zorg vragen. Dit kan niet altijd uitgesteld worden tot dat u weer terug bent in Nederland. Onder niet-spoedeisende zorg valt ook zorg in het buitenland als er in Nederland een wachtlijst is. Het is mogelijk dat u een verwijsbrief van uw Nederlandse huisarts nodig heeft. Lees de vraag ‘Heb ik een verwijzing van mijn huisarts nodig’ voor meer informatie hierover.

 

Kan ik ook naar Turkije voor een behandeling omdat ik in Nederland op een wachtlijst sta?
Gaat u bewust voor een bepaalde behandeling naar Turkije omdat u in Nederland op een wachtlijst staat? Dan is er sprake van geplande zorg in Turkije. Dit geldt ook als de zorg die u nodig heeft in Nederland niet beschikbaar is. U heeft dan altijd een goedkeuring van Zilveren Kruis nodig. De machtiging kunt u op de site van Zilveren Kruis vinden onder Aanvraagformulier medische behandeling buitenland’ of klik hier.

 

Krijg ik mijn medicijnen ook vergoed in Turkije?
Als uw medicijnen maandelijks meer dan € 250 kosten, worden deze door Eurocross Turkey in behandeling genomen. Lagere bedragen moet u zelf betalen en kunt u bij uw terugkomst declareren in Nederland.

 

Worden mijn zorgkosten volledig vergoed vanuit de zorgverzekering?
Voldoende verzekerd op reis gaan is belangrijk om financiële verrassingen te voorkomen.
Kosten voor zorg vallen onder de dekking van de basisverzekering en worden vergoed tot het maximaal Nederlands tarief. Soms kunnen de zorgkosten in Turkije duurder uitvallen dan in Nederland. Hierdoor is het mogelijk dat niet alle kosten vergoed worden en moet u een gedeelte zelf betalen. Als u een aanvullende zorgverzekering heeft dan worden ook de kosten boven het Nederlands tarief vergoed. De aanvullende verzekering dekt 100% van de spoedeisende zorg en de kosten en van een eventuele medische repatriëring. Belangrijk: Bij alle zorg worden de vergoedingen verstrekt volgens uw basis en/of aanvullende polisvoorwaarden. Reis-en verblijfskosten worden niet vergoed.

 

Heb ik een verwijzing nodig van mijn Nederlandse huisarts?
Gaat u naar een ziekenhuis voor een niet-spoedeisende zorgvraag? Dan is het mogelijk dat wij u om een verwijzing vragen van uw huisarts of medisch specialist in Nederland. In Turkije zijn geen huisartsen en kunt u alleen direct bij de specialist terecht. Toch heeft u meestal een verwijsbrief nodig van uw huisarts. Als u al in Turkije bent en geen verwijsbrief heeft, kan de zorgadviseur van Eurocross Turkije een vervangende verwijsbrief schrijven. Hij vraagt u dan naar een recente medische voorgeschiedenis van uw huisarts of behandelend arts in Nederland. Niet-spoedeisende zorgvragen worden door onze zorgadviseurs beoordeeld. Het is handig dit al op te vragen voordat u afreist naar Turkije.

 

Moet ik ook een verplicht eigen risico betalen?
Uw verplichte eigen risico in 2017 is € 385. Let op! De kosten van medische zorg in Turkije en ook andere landen (buitenland) vallen ook onder het eigen risico.

 

Worden tandheelkunde en kuurreizen ook vergoed?
Tandheelkunde en kuurreizen worden sinds 2013 niet meer vergoed door Zilveren Kruis.

 

Wanneer moet ik contact opnemen met Eurocross Turkey en wanneer met Zilveren Kruis?
Wanneer u plannen heeft om gebruik te gaan maken van zorg (bijvoorbeeld door langdurig verblijf in Turkije) en u bent nog in Nederland dan belt u eerst met Zilveren Kruis (niet direct naar Turkije). Bent u al in Turkije dan kunt u bellen met Eurocross Turkey.

 

Hoe kan ik Eurocross Turkey bereiken vanuit Turkije en vanuit Nederland?
Mocht u tijdens uw verblijf in Turkije een arts of een ziekenhuis willen bezoeken, bel dan altijd met de zorgadviseurs van Eurocross Turkey. De zorgadviseurs kunnen in het Turks of Nederlands te woord staan. Buiten deze kantooruren kunt u alleen in het Turks of Engels terecht.

 

Periode 15 September – 15 Juni
Maandag t/m vrijdag 09.00-18.00
Zaterdag 09.00 – 17.00

Periode 15 Juni – 15 September
Maandag t/m vrijdag 08.00-20.00
Zaterdag 09.00- 18.00

Telefoonnummers 24/7
Vanuit Turkije: 0850 288 44 99
Vanuit Nederland: +90 850 288 44 99

E-mail
zk@eurocrossturkey.com.tr

Telefoonnummer Zilveren Kruis Nederland :
Maandag t/m vrijdag van 8.00-18.00  via  071-751 00 52

 

 

Eurocross Turkey; Türkiye’de sağlık hizmeti

Sık sık Türkiye’ye mi seyahat ediyorsunuz? Mesela aile ziyaretine veya kendi evinize? Tatiliniz süresince hastalandığınızda Eurocross Turkey ’in desteğine güvenebilirsiniz. Tüm sorularınızın cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Eurocross Turkey benim için ne ifade edebilir?
Türkiye’de medikal tedaviye ihtiyacınız olduğu an, nerede ve nasıl hizmet alabileceğinizi en kısa sürede öğrenmek istersiniz. Eurocross Turkey İstanbul’da olup tüm Türkiye’de geniş bir hastane ve klinik ağına sahiptir. Uzmanlarımız bu sağlık kurumlarının kalitesi ve uzmanlığı ile ilgili sizlere yardımda bulunmaktadır.

 

Eurocross Turkey bana nasıl yardımcı olabilir?
Sağlık danışmanlarımız size tüm medikal sorularınız hakkında tavsiye ve destek verebilmektedir. Güvenilir ve profesyonel ekibimiz size Türkçe ve Hollandaca yardımcı olmaktadır. Gerek süre gelen tedaviniz ile ilgili, gerekse ödemeler hakkında ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Tecrübeli doktorlar ve hemşirelerden oluşan medikal ekibimiz ile Eurocross Turkey ’de profesyonel hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz. Medikal danışmanlarımız 7/24 hizmet vermektedir. Sizlere iyi bir dinleyici olup, Türkiye’de yaşayabileceğiniz sağlık problemlerinize çözümler sunmaktayız.

 

Acil ve Gerekli tedavi arasındaki fark nedir?
Acil tedavi akut müdahale gerektiren ve önceden bilinmeyen medikal hizmettir. Şikâyetlerinizin tedavisi Hollanda’ya döndüğünüz zamana ertelenemez. Örneğin kaza veya aniden rahatsızlanma sonucu tedaviye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Gerekli tedavi (acil olmayan) önceden planlanabilen veya beklenmedik bir anda oluşan rahatsızlıklar içindir. Bunlar hızlıca tedavi isteyen şikâyetlerdir. Bu tedavilerde de her zaman Hollanda’ya dönüşünüz beklenemez. Hollanda’da tedavi için bekleme listesindeyseniz bu da yurtdışında gerekli tedavi olarak adlandırılır. Hollanda aile hekiminizden yönlendirme almanız gerekebilir. Detaylı bilgi için “Hollanda aile doktorumdan sevk mektubu gerekiyor mu?” sorusunu okuyunuz.

 

Hollanda’da bekleme listesinde olduğum için Türkiye’de tedavi görebilirmiyim?
Türkiye’ye tedavi için gelmenizin sebebi Hollanda’da bekleme listesinde olmanız mı? Bu durumda Türkiye’de planlı tedavi söz konusudur. Bu, Hollanda’da tedavi olmanızın mümkün olmadığı durumlar için de geçerlidir. Bunun için her zaman Zilveren Kruis tarafından onaya ihtiyacınız olmaktadır. Onay formunu Zilveren Kruis web sitesinde “ Yurtdışında medikal tedavi başvuru formu” adı altında bulabilirsiniz.

Bu forma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.zilverenkruis.nl/Consumenten/service/Paginas/downloads.aspx?skipdetail=1&vergoedingenset=90800 

 

İlaçlarım Türkiye’de karşılanır mı?
Türkiye’de kaldığınız süre zarfında aylık €250 üzerinde olan ilaçlarınız için Eurocross Turkey tarafından değerlendirme yapılmaktadır. Bu tutarın altındaki ilaçlar için kendiniz ödeme yapıp Hollanda’ya döndüğünüzde deklarasyon için sigorta şirketinize başvuru yapabilirsiniz.

 

Sigorta poliçem tedavilerimin tamamını karşılıyor mu?
Seyahatinizde poliçenizin içeriği, finansal sürprizlerle karşılaşmamak için önemlidir. Medikal tedavileriniz taban poliçenizden Hollanda maximum limitleri dahilinde karşılanmaktadır. Bazı durumlarda Türkiye’deki tedavi masraflarınız Hollanda’daki tedavi masraflarınızdan daha pahalı olabiliyor. Bu sebeple tüm masraflar karşılanmamakla birlikte size katılım payı düşebilir ve masrafların bir bölümünü ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ek poliçeniz olması halinde Acil tedavilerde değerlendirme sırasında Hollanda maximum limitlerinin üzerine çıkılabilir ve Hollanda’ya transfer taleplerinizde 100%  ödeme yapılabilir. Önemli; tüm medikal tedavi başvurularınız taban ve ek poliçenize göre değerlendirilmektedir. Seyahat ve konaklama ücretleri Türkiye’de kapsam dışıdır.

 

Hollanda’daki aile doktorumdan sevk mektubu gerekiyor mu?
Sigortanız Hollanda sigortası olduğundan Acil olmayan (gerekli) tedaviniz için hastaneye başvurduğunuzda Hollanda’da bulunan ev doktorunuzun ya da uzman doktorunuzun sevk mektubuna ihtiyaç duyulabilir. Türkiye’de ev doktoru sistemi bulunmaması nedeni ile uzman doktora görünmeniz gerekmektedir. Türkiye’de bulunduğunuz süre zarfında sevk mektubunuz olmaması halinde medikal ekibimiz dosyanızı değerlendirip gerekirse bir sevk mektubu yazabilir. Ancak sizden bu gibi durumlarda Hollanda’daki medikal özgeçmişinizi istenilebilir. Gerekli (Acil olmayan) tedavilerde medikal özgeçmişiniz bize gereksiz testleri önlemek için yardımcı olmaktadır. Medikal özgeçmişinizi Türkiye’ye gelmeden almanız önem taşımaktadır. Tedavinizin için geçerli olup olmadığını öğrenebilmek için seyahat öncesi bizimle irtibata geçmeniz önerilir.

 

Zorunlu “eigen risico” (muafiyet ) ödemem gerekir mi?
2017 Yılı için zorunlu “eigen risico” €385 dur. Dikkat! Türkiye’de yapılan tedaviler ve diğer ülkelerdeki (yurtdışı) tedaviler “eigen risico” altına düşmektedir.

 

Diş tedavileri ve kaplıca tedavileri karşılanıyor mu?
Diş tedavileri ve kaplıca tedavileri 2013 yılından itibaren Zilveren Kruis tarafından Türkiye’de karşılanmamaktadır.

 

Ne zaman Eurocross Turkey ve ne zaman Zilveren Kruis ile irtibata geçmeliyim?
Eğer Hollanda’daysanız ve Türkiye’de tedavi olmayı planlıyorsanız (mesela uzun süre Türkiye’de kalacaksanız) öncelik Zilveren Kruis ile irtibata geçmeniz gerekir (Türkiye ile değil).

Eğer Türkiye’de bulunuyorsanız o zaman Eurocross Turkey ile görüşebilirsiniz.

 

Türkiye den ve Hollanda dan Eurocross Turkey’e nasıl ulaşabilirim?
Türkiye de bulunduğunuz sürede hastaneye ya da doktora gitmek istediğiniz takdirde Eurocross Turkey ile irtibata geçebilirsiniz. Medikal danışmanlarımız size Türkçe ve Hollandaca olarak hizmet vermektedir. Ofis saatleri dışında sadece Türkçe ve İngilizce olarak görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ofis saatlerini ve iletişim bilgilerini aşağıda görebilirsiniz.

15 Eylül – 15 Haziran
Pazartesi/Cuma 09.00-18.00 

15 Haziran – 15 Eylül
Pazartesi/Cuma 08.00-20.00
Cumartesi 08.00- 17.00

Telefon Numaraları   24/7
Türkiye:  0850 288 44 99
Hollanda +90 850 288 44 99

E-mail
zk@eurocrossturkey.com.tr

Zilveren Kruis Hollanda telefon numarası:
Pazartesi/Cuma saat 8.00 – 18.00       071-751 00 52